رویه های بازگرداندن کالا

خرید۲نت در  راستای رضایتمندی مشتریمی‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مطابق با سفارش به دست مشتری برسد. علارقم این تلاشها ممکن استمشتریان محترم پس از خرید، با مشکلاتی از قبیل مغایرت یا آسیب دیدگی کالا  روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به طیف گسترده گروه‌های کالای ارایه شده در خرید۲نت، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند مانند کالاهای گروه‌ فرهنگ و هنر،  سرگرمی، ، لوازم خانگی غیربرقی، اکسسوری، لوازم آرایشی و بهداشت و مراقبت، لوازم شخصی برقی و غیربرقی، کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده و نظایر آن،دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول ۵ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند و امابرای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند،خرید۲نت۵ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

نکته:

– در صورت خریدمشتری بااستفاده از کد تخفیف یا ووچر پس از نهایی‌شدن سفارش، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سفارش خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

 

شرایط بازگرداندن کالا

 

استفاده از ۵ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟
اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۵ روز پس از دریافت کالا، به خرید۲نت از طریق ایمیل گزارش داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۵ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود در غیر این صورت کالا شامل این خدمات قرار نمیگیرد.
– لازم است که مشتری از برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن کاملا خودداری نموده در غیر این صورت امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد رفت.
– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی  یا اسیب دیدگی ویا با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد

– وجود مغایرت و یا آسیب دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش خرید۲نت از طریق ایمیل یا تلفن  داده شود.
–  مغایرت در کالا مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است و باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد و کالا از حالت اورجینال خود نباید خارج گردد در غیر این صورت عدم تطابق بعد از استفاده پذیرفته نمیشود.
– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.واگر کالا در جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد.
-لازم به ذکر است در صورتی که امکان تشخیص مغایرت کالا فقط با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به خرید۲نت بازگردانده شود.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود

 ۱- انصراف از خرید و درخواست مرجوعی توسط مشتری به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

– در صورتی که سفارش ارسال نشده باشد، مشتری میبایست در اسرع وقت  به واحد پیگیری سفارش‌های خرید۲نت از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع داده شود.
– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۵ روز‏ با شرایط ذکر شده در بند ۱  باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهدو همچنین در صورت تایید  انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.
-کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش خرید ۲نت از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع داده شود.
– در صورتی که کالا آسیب دیده لازم است همه لوازم جانبی و متعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش خرید۲نت ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به خرید۲نت بازگردانده شود.

توجه:
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش خرید۲نت، چنانچه کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت ۱۵روز بصورت امانت نزد خرید۲نت در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت دیگر خرید۲نت در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه تعهدی نخواهد داشت.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و بهداشت و مراقبت، لوازم بدنسازی و سنجش سلامت

– اطلاعات درج شده در وب سایت صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل ازخرید و استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند و مشتریان توجه داشته باشند که  نظرات کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و خرید۲نت هیچ مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
– مسئولیت اطلاعات درج شده  روی بسته‌بندی کالا  با شرکت تولیدکننده کالاست.
– درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است وخرید۲نت در این خصوص هیچگونه مسئولیتی به عهده نخواهد داشت.
– لازم به ذکر است خرید۲نت نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از این محصولات مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به مواد خوراکی

شایان به ذکر است که اطلاعاتی که در خصوص هریک از کالاهای خوراکی  درج شده‌، از قبیل تصویر و هریک از مشخصات ذکرشده، تنها برای اطلاع شما و برگرفته از اطلاعات مندرج بر روی بسته‌بندی کالاهاست و از آن‌جا که منشاء این اطلاعات، تولیدکننده و یا واردکننده‌ی قانونی این کالاهاست، خرید۲نت مسئولیتی از این حیث برعهده ندارد .
– شرایط نگه‌داری، حمل، و ارسال کالاهای خوراکی به‌گونه‌ای ا‌ست که این کالاها تا زمانی که تاریخ انقضاء مصرف‌شان فرانرسیده‌باشد، قابلیت استفاده‌ی خود را حفظ می‌کنند.
-در صورت که از خرید کالا منصرف شدید قبل از ارسال، لازم است در اسرع وقت نسبت به‌تماس با واحد خدمات مشتریان ما اقدام فرمایید، و مراتب را با ذکر شماره‌ی سفارش‌تان اطلاع‌رسانی کنید؛ در این صورت، می‌توانید سفارش‌تان را لغو کنید، و یا آن را تغییر دهید.
– در صورتی که به‌هر علت از خرید منصرف شده‌اید  و یا اشکالی در کالا مشاهده می‌کنید مثلاً مغایرت میان کالایسفارشی شما و کالای تحویلی  از تحویل‌گرفتن آن خودداری، و کالا را مرجوع کنیدو در اسرع وقت  با واحد خدمات مشتریان ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به‌شما ارائه شود.
– در صورت دریافت کالا، چنان­چه کالای تحویل‌شده اشکال و یا ایرادی دارد (مثالهای ذکر شده فوق)، ظرف ۲۴ ساعت جهت تماس با واحد خدمات مشتریان ما جهت کسب راهنمایی‌های لازم و، احیاناً، تعویض کالا فرصت دارید و لطفاً تا پیش از تماس با واحد خدمات مشتریان ما از مرجوع‌کردن کالا جداً خودداری فرمایید. (لطفاً به‌خاطر داشته‌باشید که اگر اشکال و یا ایراد کالا(مثلاً وجود مغایرت) از روی بسته‌بندی کالا قابل‌تشخیص باشد، تعویض و مرجوع کالا تنها در صورتی مقدور است که بسته‌بندی آن هیچ‌گونه تغییری نکرده‌باشد.